Hlavné menu:

Delahaye 87 zdôraznil profesionalitu Glasuritu vo veciach historických farieb a lakov

Glasurit na výstave Techno-Classica v Essene
31.05.2017
„Klenot“ Delahaye 87 na stánku Glasuritu.
Delahaye 87 na stánku Glasuritu. zľava: Richard Keller, Alexander Röllig, Jürgen Book Nemeckí účastníci na podujatí VIP.
Srdečné privítanie od Dr. Katja Scharpwinkelovej. Obdivovanie exponátov na výstave ERKO Classics v nemeckom meste Dülmen. Vynikajúca nálada všetkých účastníkov.

„Celý svet klasik pod jednou strechou“ – pod týmto mottom sa konala od 5. do 9. apríla výstava Techno-Classica v nemeckom meste Essen. Na celosvetovo najväčšej výstave oldtimerov a youngtimerov bol prítomný už po šiestykrát aj Glasurit - prvotriedna značka farieb a lakov spoločnosti BASF. Na výstavnom stánku Glasuritu sa tak mohli priaznivci klasických automobilov a odborníci na farby a laky informovať o lakovaní na účely reštaurovania a opráv svojich zberateľských kúskov.

Delahaye 87 (rok výroby 1924): analýza farby a laku dokázala originalitu

Svoje výnimočné odborné vedomosti vo veciach analýz farieb a lakov a znalosti o historických odtieňoch a lakovacích technológiách opäť prezentoval Glasurit na svojom stánku špeciálnym „magnetom pre oči“ – automobilom Delahaye 87. Toto vozidlo z roku 1924 „prišlo“ za účelom analýzy do nemeckého Münstru z alsaského Cité de l'Automobile, najväčšieho celosvetového múzea automobilov. Posudzované boli: jeho povrch, skladba lakovania a chemické zloženie jednotlivých vrstiev farieb a laku. Po porovnaní s referenčnými vzorkami mohlo byť exkluzívne priamo na Techno-Classice oznámené, že u tohto automobilu s definitívnou platnosťou ide o originál a nie o falzifikát.

Už len samotný fakt, že mohol Glasurit prezentovať tento Delahaye, bolo niečím výnimočným a vďačí za to svojím excelentným vzťahom s Cité de l'Automobile. Glasuritu, ako prvému vystavovateľovi vôbec, bolo umožnené vystaviť tento automobil francúzskeho Národnému múzea. Počas celej výstavy bol tímu Glasuritu nápomocný hlavný konzervátor múzea Richard Keller, ktorý zároveň odpovedal na otázky návštevníkov k automobilu Delahaye a aj k spolupráci s múzeom.

Color Online – celosvetovo najväčšia databáza odtieňov

Okrem automobilu Delahaye prezentoval Glasurit aj svoju databázu odtieňov Color Online, pomocou ktorej okrem iného reštaurátori a majitelia veteránov dokážu nájsť na internete ten správny odtieň pre svoje staré „poklady“. „Pri historicky správnom reštaurovaní lakovania je predloha odtieňa mimoriadne dôležitá, aby bolo možné získať správnu receptúru originálneho, pôvodného odtieňa," vysvetľuje Eva Schillingerová z koloristického laboratória, ktorá spolu s ostatnými mala na starosti stánok Glasuritu. Špeciálne u automobilov, pri ktorých už nie je možné identifikovať ich pôvodnú farbu, môže byť veľmi užitočná celosvetovo najväčšia databáza odtieňov Glasuritu s viac ako 250 000 odtieňmi a viac než 600 000 receptúrami. „Mnohí návštevníci nášho stánku chceli vedieť, čo je možné dosiahnuť pri téme farby a laky a ako pri tom postupujeme. V prípade tohto automobilu pracujeme s objektom, ktorý má veľmi silný emocionálny náboj," zdôrazňuje E. Schillingerová.

Služba Classic Car Colors – od archívu odtieňov až k sieti odborných špecializovaných firiem

Veľa návštevníkov stánku sa zaujímalo aj o službu Classic Car Colors, ktorou Glasurit pomáha majiteľom veteránov. Pre laickú verejnosť umožňuje táto služba na internete nielen prístup k celosvetovo najväčšej databáze odtieňov Glasuritu, ale aj k užitočným radám a informáciám na tému Farby a laky a taktiež aj k sieti špecializovaných odborných firiem. Práve táto sieť robí z Classic Car Colors mimoriadne zaujímavú službu aj pre profesionálov, ktorí so svojím špeciálnym know-how chcú získať v segmente Reštaurovanie veteránov nových zákazníkov. Na stánku Glasuritu sa preto informovali mnohí majitelia autoservisov a lakovní o požiadavkách pre certifikáciu, ktoré musia ako profesionálny servis či lakovňa splniť, aby mohli byť prijaté do tejto siete. Viac ako 140 autoservisov a lakovní v piatich spolkových krajinách sa týmto spôsobom už kvalifikovalo a sú uvedené aj v databáze ako oficiálne partnerské firmy.

Služba Classic Car Colors, unikátna spôsobilosť Glasuritu v koloristike a profesionalita vo veciach farieb a lakov sa pre majiteľov veteránov naakumulovala počas uplynulých 130 rokov. To presvedčilo aj medzinárodnú federáciu, združujúcu kluby veteránov, Fédération Internationale des Véhicules Anciens (FIVA). V roku 2016 FIVA (www.fiva.org) ustanovila Glasurit celosvetovo a exkluzívne za svojho technického poradcu vo veciach farieb a lakov. Profesor Dr. Mario Theissen, zastávajúci funkciu Senior Vice President vo federácii FIVA, si nenechal ujsť príležitosť pri svojej prehliadke výstavy Techno-Classica navštíviť aj stánok Glasuritu. Pri tejto príležitosti ako partner a zástupca FIVA veľmi rád odpovedal na všetky otázky ohľadom spolupráce s Glasuritom.

Zákaznícke podujatie Glasuritu – návšteva VIP hostí na výstave Techno-Classica

Ďalším renomovaným návštevníkom stánku Glasuritu bol Richard Keller. Tento kurátor francúzskeho Národného múzea Cité de l'Automobile sprevádzal návštevu VIP hostí Glasuritu po výstave Techno-Classica a tým aktívne podporoval tím Glasuritu. 115 zákazníkov Glasuritu z 8 krajín prijalo pozvanie Glasuritu a počas troch dní sa informovali nielen o sieti autoservisov a lakovní Classic Car Colors, špeciálnych opravárenských procesoch a výnimočnej odbornej spôsobilosti Glasuritu čo sa týka historických farieb a lakov, ale vymieňali si aj navzájom svoje skúsenosti.

Účastníci, dlhoroční zákazníci Glasuritu a majitelia partnerských firiem Classic Car Colors, sa stretli najskôr v spoločnosti BASF v Münstri. Tu si pozreli výrobný závod opravárenských farieb a lakov Glasuritu a smer udávajúce školiace stredisko, tzv. Refinish Competence Center. Po prednáškach a seminároch zamierila celá skupina do neďalekého mesta, kde bol deň družne ukončený vo výstavných priestoroch ERKO CLASSICS. Zlatým klincom trojdňového podujatia bola návšteva výstavy Techno-Classica počas prvého dňa jej oficiálneho otvorenia. Pri prehliadke hál navštívili stánky partnerov Glasuritu: FIVA, OCC, ADAC Klassik, Oldtimer-Markt, Classic Data, Fiat Dino a Heinkel-Club. Na programe bola samozrejme aj návšteva stánku č. 115 v hale 2, kde návštevníkov privítal tím Glasuritu.

Na tohtoročnú výstavu Techno-Classica prišlo viac než 185 000 návštevníkov a viac ako 1 250 vystavovateľov, medzi nimi najdôležitejší automobiloví výrobcovia ako Volkswagen, BMW, Mercedes a Jaguar Land Rover. Na hlavnom veľtrhu medzinárodnej scény klasických automobilov sa prezentovali okrem 2 500 zberateľských automobilov aj dve špeciálne výstavy na tému „Elektromobilita" a „Grand Prix Monaco", na ktorých boli vystavené vybrané pretekárske automobily z 50-tych rokov minulého storočia.

Zdroj: www.glasurit.com

Foto: Tlačové fotografie BASF Coatings GmbH

Späť na titulnú stránku