Hlavné menu:

Glasurit je oficiálny sponzor majstrovstiev sveta WorldSkills v Abu Dhabi 2017

Angažovanie sa pre mladú generáciu v lakovníckom remesle
16.08.2017

Glasurit, prvotriedna značka farieb a lakov spoločnosti BASF, je oficiálnym sponzorom 44. ročníka podujatia WorldSkills, ktoré sa bude konať od 14. do 16. októbra 2017 v Abu Dhabi. Na majstrovstvách sveta povolaní si zmerajú svoje zručnosti učni, študenti a mladí odborní pracovníci z celého sveta v jednotlivých oblastiach povolaní – a to v náročných podmienkach medzinárodných štandardov.

Glasurit bude hlavným sponzorom v súťažnej kategórii Lakovanie automobilov. Všetci budúci lakovníci budú používať na podujatí WorldSkills na opravárenské lakovanie výhradne produkty celosvetovo prvotriednej značky Glasurit.

Podujatie WorldSkills motivuje mladých ľudí všade vo svete v tom, aby si zvolili povolanie ako je autolakovník a rozšírili si tak svoje vedomosti a zručnosti. Je to veľmi naliehavé. „V celom dodávateľskom reťazci autoopravárenstva sa v segmente „Lakovanie motorových vozidiel“ už niekoľko rokov prejavuje dramatický nedostatok mladých pracovníkov. Dôvodom sú okrem iného nedostatočné vedomosti o povolaní lakovníka a nie celkom optimálny a podporovaný priebeh vzdelávania," hovorí René Lang, zastávajúci pozíciu Vice President Automotive Refinish Coatings Solutions Europe v spoločnosti BASF. „Naším angažovaním sa, ako napríklad sponzorovaním podujatia WorldSkills, podporujeme trvalo udržateľný rozvoj celého dodávateľského reťazca a pomáhame tak našim partnerom pri hľadaní vysokokvalifikovaných mladých pracovníkov", vysvetľuje ďalej R. Lang.

„Glasurit sa už veľa rokov angažuje za rozvoj kvality vzdelávania v oblasti lakovania automobilov, ešte viac sprístupňuje zaujímavý obsah tejto profesie a predovšetkým podporuje najmä ženské mladé pracovníčky," dopĺňa Katja Scharpwinkelová, zastávajúca pozíciu riaditeľky Automotive Refinish Coatings Solutions Europe v spoločnosti BASF. Aby sa tieto ciele mohli dosiahnuť, bol vyvinutý program Glasurit Educate, ktorým Glasurit od roku 2014 všade vo svete ponúka učiteľom ďalšie zvyšovanie kvalifikácie a podporuje stredné odborné školy materiálmi pre vyučovanie.

Prípravy na WorldSkills už prebiehajú na plné obrátky. V národných súťažiach si talenty mladej generácie už vybojovali svoju účasť v Abu Dhabi. Až do ich konania platí „Trénovaním si prehlbovať svoje zručnosti a šikovnosti“. Aj v tomto je účastníkom Glasurit nápomocný. Napríklad dánska stredná odborná škola Teknisk Skole Silkeborg počas jari pripravila účastníkov zo severských krajín Dánsko, Fínsko, Nórsko a Švédsko na súťaž materiálmi pre vyučovanie a pracovnými knihami z Glasuritu. Na tento tréning dodatočne prišli aj účastníci z Brazílie, Číny, Nemecka, Francúzska, Veľkej Británie a Thajska. „Tieto stretnutia, počas ktorých je potrebné dokázať svoje skúsenosti v medzinárodnej súťaži - a prácu s najmodernejšou technikou – prispievajú veľkou mierou k tomu, aby sa trvalým spôsobom pozitívne ovplyvňoval imidž povolania lakovníka," vysvetľuje Andreas Jansen, ktorý je v Akadémii vzdelávania a školení Glasuritu zodpovedný za tému Podporovanie rozvoja mládeže.

Organizátori podujatia WorldSkills očakávajú v októbri viac ako 100 000 návštevníkov z celého sveta, ako aj účastníkov z 26 krajín, ktorí si navzájom zmerajú svoje vedomosti a zručnosti v súťažiach výkonnosti. V súťaži o titul „Najlepší svetový autolakovník Junior" spoznajú mladé talenty najmodernejšie produkty pre lakovanie a nástroje od Glasuritu. Ich úlohou bude vrátiť poškodenému automobilu jeho dokonalý povrch a nájsť zodpovedajúce odtiene, nuansy a efekty – a to všetko pri zohľadnení takých aspektov, ako sú bezpečnosť, spoľahlivosť a ochrana životného prostredia. Tým sa partnerstvo s podujatím WorldSkills stáva viac než len otázkou podporovania mladých pracovníkov. Je aj vzorom pre angažovanie sa Glasuritu vo veciach rozvoja odbornej spôsobilosti a trvalej udržateľnosti počas bežných pracovných dní v lakovniach.

Zdroj: www.glasurit.com

Foto: Tlačové fotografie BASF Coatings GmbH

Späť na titulnú stránku