Hlavné menu:

Spoločnosť BASF bola od General Motors už po dvanástykrát vyhlásená za „Dodávateľa roka“

17.07.2017
Dňa 31. marca 2017 získala spoločnosť BASF vyznamenanie “GM Dodávateľ roka”.

Dňa 31. marca 2017 získala spoločnosť BASF vyznamenanie “GM Dodávateľ roka”.

Cenu si prevzali Teressa Szelestová, zastávajúca pozíciu President, Market and Business Development Severná Amerika v spoločnosti BASF (druhá sprava) a Sean McKeon, zastávajúci pozíciu BASF Vice President, Global Accounts, Automotive Coatings (druhý zľava). Na fotografii sú aj Randall Pappal, zastávajúci pozíciu GM Executive Director Global Purchasing and Supply Chain (vpravo) a Greg Warden, zastávajúci pozíciu GM Executive Director and Global Functional Leader, Body Engineering (vľavo).

Spoločnosť BASF bola v roku 2016 od General Motors (GM) ocenená už po dvanástykrát od roku 2002 za „Dodávateľa roka“.

Medzinárodný tím vedenia spoločnosti GM z oblastí: nákup, inžiniering, riadenie kvality služieb, výroba a logistika si spoločne zvolili nositeľov ocenení. Ocenení boli víťazi na základe ich výkonnosti v oblastiach „Nákup produktov“, „Nepriamy nákup“, „Logistika“, „Starostlivosť o zákazníka“ a „Popredajný obchod“. Divízia Coatings spoločnosti BASF pomáha GM svojim širokým spektrom koloristických riešení a modernými procesmi lakovania v tom, aby General Motors mohol ešte viac zdokonaľovať svoju produktivitu a súčasne aj zlepšovať životné prostredie.

„Zameriavame sa na to, aby sme si s našimi dodávateľmi budovali veľmi dobré vzťahy a súčasne identifikovali nové, zákaznícky orientované inovácie pre GM a boli tak pre dodávateľov ako prvovýrobcovia prvou voľbou,“ hovorí Steve Kiefer, zastávajúci pozíciu Vice President Global Purchasing and Supply Chain v spoločnosti GM. „Spoločnosti, ktoré sme vyznamenali, vytvorili nielen inovácie, ale ich aj preniesli do kvality, ktorú naši zákazníci očakávajú.“

„Vzťahy medzi BASF a GM dokazujú, aké dôležité je udržiavať si partnerstvo, aby bolo možné vyvíjať inovácie,“ vysvetľuje Teressa Szelestová, zastávajúca pozíciu President, Market and Business Development Severná Amerika v spoločnosti BASF. „Medzi dodávateľom a výrobcom automobilov je priestor pre kreativitu a práve tento sa snaží spoločnosť BASF vypĺňať prvotriednymi produktmi a riešeniami“.

Ocenenie prevzala Teressa Szelestová dňa 31. marca 2017 v rámci prebiehajúceho 25. ročníka odovzdávania ocenení v meste Orlando, USA.

O divízii Coatings

Divízia Coatings spoločnosti BASF disponuje medzinárodnými odbornými vedomosťami pri vývoji, výrobe a predaji inovatívnych automobilových a autoopravárenských farieb a lakov, priemyselných lakov ako aj stavebných náterov. Vytvára tak na budúcnosť zamerané riešenia a podporuje inovácie, dizajn a nové možnosti aplikácií, aby dokázala spĺňať požiadavky svojich partnerov všade vo svete. Zákazníci spoločnosti BASF Coatings profitujú z odborných vedomostí a zdrojov medziodvetvovo a celosvetovo pracujúcich tímov v Európe, Severnej a Južnej Amerike, ako aj v regióne Ázie a Tichomoria. V roku 2016 dosiahla celosvetovo obrat asi 3,2 miliardy eur.

V roku 2016 došlo ku spojeniu spoločností BASF a Chemetall, významného globálneho dodávateľa povrchových úprav pre kovové, plastové a sklenené materiály v celom rade priemyslových odvetví a koncových trhoch. Vďaka tomuto rozšíreniu portfólia sa BASF stala najkomplexnejším poskytovateľom riešení pre nátery.

Solutions beyond your imagination – Coatings by BASF. Ďalšie informácie o spoločnosti BASF Coatings je možné nájsť na internete na www.basf-coatings.com .

O spoločnosti BASF

Spoločnosť BASF tvorí chémiu, ktorá spája – pre trvalo udržateľnú budúcnosť. Spoločnosť kombinuje ekonomický úspech, sociálnu zodpovednosť a ochranu životného prostredia. Približne 114 000 zamestnancov koncernu BASF prispieva k úspechu zákazníkov prakticky vo všetkých odvetviach na celom svete. Spoločnosť má veľmi široké produktové portfólio zahŕňajúce nielen chemikálie, plasty, stavebné materiály, poľnohospodárske produkty, ale aj jemnú chémiu, ropu a zemný plyn. V roku 2016 vykázala tržby vo výške asi 58 miliárd eur. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na akciových trhoch vo Frankfurte (BAS), Londýne (BFA) a Zürichu (AN). Viac informácií o spoločnosti BASF nájdete na internete na adrese www.basf.com.

Zdroj: www.basf-coatings.de

Foto: Tlačová fotografia BASF Coatings GmbH

Späť na titulnú stránku