Hlavné menu:

Spoločnosť BASF zaručila trvalo udržateľný úspech autolakovníkov-juniorov vo finálne súťaže WorldSkills v Abu Dhabi

19.12.2017
Zľava doprava: Jonas Heinze (bronz pre tím Nemecka), Daryl Head (striebro pre tím Anglicka), Yingcheng Jiang (zlato pre tím Číny), Maurus von Holzen (bronz  pre tím Švajčiarska) a Enzo Barragato (bronz pre tím Francúzska) sú hrdými nositeľmi ocenení v kategórii Lakovanie automobilov na súťaži WorldSkills 2017.

Zľava doprava: Jonas Heinze (bronz pre tím Nemecka), Daryl Head (striebro pre tím Anglicka), Yingcheng Jiang (zlato pre tím Číny), Maurus von Holzen (bronz pre tím Švajčiarska) a Enzo Barragato (bronz pre tím Francúzska) sú hrdými nositeľmi ocenení v kategórii Lakovanie automobilov na súťaži WorldSkills 2017.
Foto: WorldSkills

• Yingcheng Jiang z Číny obsadil prvé miesto v kategórii Lakovanie automobilov
• Špeciálna cena za trvalú udržateľnosť ide do Švajčiarska
• Účastníci pracovali len s Glasuritom, autoopravárenskou značkou farieb a lakov spoločnosti BASF

Vyhľadať správny odtieň, namiešať autoopravárenský lak tak, aby zodpovedal pôvodnej farbe a nuanse odtieňa, pripraviť karosériu a na záver nalakovať – na 44. ročníku súťaže WorldSkills, majstrovstiev sveta povolaní vyžadujúcich si výučný list, dokázalo 26 autolakovníkov, že autoopravárenské lakovníctvo je veľmi komplexné remeslo.

Počas finále v Abu Dhabi prezentovali účastníci v kategórii Lakovanie automobilov svoje schopnosti profesionálnej porote, ktorá bola príjemne prekvapená precíznosťou a technickými ako aj odbornými znalosťami finalistov. Po vzrušujúcej súťaži si zabezpečil zlatú medialu Yingcheng Jiang z Číny. Striebro získal Daryl Head z Anglicka, zatiaľ čo Maurus von Holzen zo Švajčiarska, Jonas Heinze z Nemecka a Enzo Barragato z Francúzska boli ocenení bronzovou medailou.

Pre divíziu Coatings spoločnosti BASF, globálneho sponzora WorldSkills, bola táto súťaž optimálnou príležitosťou ako ďalej podporovať ďalšiu generáciu autolakovníkov a je jednou z mnohých opatrení pre nadchnutie mladých talentov k lakovníckemu remeslu.

Ďalším spôsobom ako podporovať vzdelávanie autolakovníkov, je globálny program spoločnosti BASF s názvom STAMPP – medzinárodne štandardizované, jednoročné vzdelávanie, pomocou ktorého sa v spolupráci s vybranými strednými odbornými školami a lakovňami vzdelávajú noví pracovníci pre autoopravárenské lakovanie. Úspech tohto programu sa ukázal na tohtoročnej súťaži WorldSkills. Držiteľ zlatej medaily Yingcheng Jiang navštevuje Hangzhou Technician Institute v Číne, ktorý v roku 2016 oficiálne zaviedol program STAMPP.

Ocenený bol aj trvalo udržateľný spôsob práce

Vo finále WorldSkills pracovali všetci lakovníci len s produktmi z portfólia Glasuritu, prvotriednej autoopravárenskej značky farieb a lakov spoločnosti BASF. Už vopred boli zaškolení v zaobchádzaní s produktmi Glasuritu a poznali tak výhody vodou riediteľnej technológie Radu 90, šetrnému voči životnému prostrediu.

Počas súťaže dbala porota pri každej úlohe aj na trvalo udržateľný spôsob práce jednotlivých účastníkov. Maurus von Holzen zo Švajčiarska za svoj výkon získal špeciálnu cenu za trvalú udržateľnosť, pretože - okrem iného - spotreboval aj menej materiálu ako ostatní finalisti.

René Lang, zastávajúci pozíciu Vice President Automotive Refinish Coatings Solutions EMEA divízie Coatings spoločnosti BASF pochválil postoj účastníkov k téme Trvalá udržateľnosť: „Pre spoločnosť BASF, ako aj značku Glasurit, idú vzdelávanie a počínanie si nezaťažujúce životné prostredie ruka v ruke. Iba vďaka príslušným znalostiam a vedomostiam sa dokážeme rozhodnúť pre trvalo udržateľné riešenia. Voľbou správnych produktov, znižovaním odpadu a recykláciou materiálov už tak mladí autolakovníci-juniori dokázali spojiť dohromady ekologickú prezieravosť a ekonomický úspech“.

R.Lang doplnil: „Sme hrdí na to, že účastníci v rámci súťaže prezentovali nielen svoje technické schopnosti, ale súčasne aj pochopili význam trvalo udržateľného spôsobu práce“.

O divízii Coatings

Divízia Coatings spoločnosti BASF disponuje medzinárodnými odbornými vedomosťami pri vývoji, výrobe a predaji inovatívnych automobilových a autoopravárenských farieb a lakov, priemyselných lakov ako aj stavebných náterov. Vytvára tak na budúcnosť zamerané riešenia a podporuje inovácie, dizajn a nové možnosti aplikácií, aby dokázala spĺňať požiadavky svojich partnerov všade vo svete. Zákazníci spoločnosti BASF Coatings profitujú z odborných vedomostí a zdrojov medziodvetvovo a celosvetovo pracujúcich tímov v Európe, Severnej a Južnej Amerike, ako aj v regióne Ázie a Tichomoria. V roku 2016 dosiahla celosvetovo obrat asi 3,2 miliardy eur.

V roku 2016 došlo ku spojeniu spoločností BASF a Chemetall, významného globálneho dodávateľa povrchových úprav pre kovové, plastové a sklenené materiály v celom rade priemyslových odvetví a koncových trhoch. Vďaka tomuto rozšíreniu portfólia sa BASF stala najkomplexnejším poskytovateľom riešení pre nátery.

Solutions beyond your imagination – Coatings by BASF. Ďalšie informácie o spoločnosti BASF Coatings je možné nájsť na internete na www.basf-coatings.com.

O spoločnosti BASF

Spoločnosť BASF tvorí chémiu, ktorá spája – pre trvalo udržateľnú budúcnosť. Spoločnosť kombinuje ekonomický úspech, sociálnu zodpovednosť a ochranu životného prostredia. Približne 114 000 zamestnancov koncernu BASF prispieva k úspechu zákazníkov prakticky vo všetkých odvetviach na celom svete. Spoločnosť má veľmi široké produktové portfólio zahŕňajúce nielen chemikálie, plasty, stavebné materiály, poľnohospodárske produkty, ale aj jemnú chémiu, ropu a zemný plyn. V roku 2016 vykázala tržby vo výške asi 58 miliárd eur. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na akciových trhoch vo Frankfurte (BAS), Londýne (BFA) a Zürichu (AN). Viac informácií o spoločnosti BASF nájdete na internete na adrese www.basf.com.

Zdroj: www.basf-coatings.de

Foto: WorldSkills

Späť na titulnú stránku